PrůvodciZdravím.cz

O webu

Když jsem se rozhodovala s mým zdravotním problémem oslovit poprvé nějakého léčitele, uvědomila jsem si, že vlastně nevím, jaké jsou v této oblasti možnosti, kdo je pro mě vhodný a kdo ne a jaké asi léčebné techniky bych měla s tím svým fyzickým problémem podstoupit.  Začala jsem hledat informace a zjišťovat, co mohu se sebou udělat a co ne. První a nejjednodušší cesta je samozřejmě sdělená zkušenost někoho známého,  ale i tak, každý je jiný a každému vyhovuje jiný přístup, jiný terapeut, jiná metoda. Informací  z této oblasti je nepřeberné množství a já si uvědomila, jak by mně pomohlo, kdybych vše mohla nalézt snadno na jednom místě.

Proto dávám vzniknout těmto webovým stránkám  www.pruvodcizdravim.cz

Web by měl pomoci  lidem,  kteří hledají alternativní pomoc, ať už pro vyřešení problému fyzické nemoci nebo potíží vztahových, finančních, osobních, tak aby na jednom místě nalezli co nejvíce informací z této oblasti.  Aby měli možnost se podívat, co je vše k dispozici  a podle  představení  Průvodců si někoho vybrat, případně ho předem kontaktovat mailem s několika dotazy. Tyto stránky  by měly pomoci v orientaci a i při jeho výběru.

 Jak píše Kurt Tepperwein ve své knize  Sebeléčba, “ každá nemoc  je vždy cestou k nám samým“. Protože bereme-li  nemoc  jako poselství  našeho těla, že něco není v pořádku, pak hledání souvislostí co není v pořádku a jak to napravit je práce na nás samotných. Rozkrýt souvislosti , opustit naučené vzorce chování, uvědomit si stará duševní  zranění  někdy  dokážeme sami, někdy však rádi využijeme  pomoc  vhodného Průvodce. Termín Průvodce jsem zvolila úmyslně, protože uzdravování probíhá v klientovi a terapeut  zde má funkci jakéhosi Průvodce, který mu pomáhá problém odhalit  a stimulovat jeho sebeléčivé síly. Velmi důležité je uvědomění , že potenciál být zdravý a šťastný má každý člověk sám v sobě, jde jen o to ho začít rozvíjet. 

Na webu byste kromě terapeutů měli naleznout různé semináře, výstavy a workshopy, přehledně a podle krajů, abyste jen na jedno kliknutí hned věděli, co se kde zajímavého z oblasti ezoteriky a alternativy děje.  Nabídka produktů je přidanou hodnotou a z velké části se bude  jednat o autorské produkty nebo originální zboží od výrobců.

Jsem na samém startu. Web začínám naplňovat obsahem, proto Vás poprosím o trpělivost a shovívavost. Pokud máte své osvědčené Průvodce zdravím, velmi uvítám, pokud jim web doporučíte nebo mně zašlete jejich kontakt. Moc děkuji všem registrovaným za jejich důvěru a za čas věnovaný vložení dat a případných článků.  Upřímné díky patří i Vám všem, kteří stránky budete navštěvovat opakovaně nebo je doporučíte dále. Budu jen ráda, pokud zde naleznete vše, co Vás bude zajímat. Předem děkuji za to,  pokud  napíšete poctivý komentář k návštěvě léčitele, kterého jste vybrali  pomocí těchto stránek.

 

 S přáním pevného zdraví a vírou v potenciál sebe sama

 

Jitka Mandysová

 

 

Ještě pár slov o mně

V roce 2012 jsem opustila pozici manažerky marketingu v jedné mezinárodní společnosti a usilovně se snažila najít něco podobného.  To se tehdy nepovedlo a dnes vím, že to tak mělo být.  Díky tomu, že jsem se neměla opět čím pracovně zahltit,  jsem se začala věnovat sama sobě, přečetla spoustu literatury a všechno si začala více užívat, protože na to byl čas. Uvědomila jsem si, že bych ráda pracovala na něčem, co mě bude bavit a naplňovat a přinášet užitek nejen mně, ale i ostatním.   Když se později dostavil můj zdravotní problém  - syndrom zmrzlého levého ramene, snažila jsem se přijít na to, co mně moje tělo sděluje.  Nevěděla jsem, co je z alternativy vhodné vyzkoušet a co nikoliv a kdo a kde a čím se zabývá.

V tuto chvíli přišla myšlenka postavit webové stránky, jakýsi  přehledný  e-katalog všech možných léčitelů, terapeutů, šamanů, kartářek , bylinkářů , numerologů , poradců osobního rozvoje… z celé  ČR, prostě všech, kteří pracují s člověkem  alternativním způsobem a  prezentovat jejich služby, produkty a jejich kurzy a semináře. Celé to doplnit  magazínem - články s relevantním obsahem, rozhovory se zajímavými lidmi, pozvánkami na různé akce a informacemi o zajímavých projektech.

Já osobně alternativě  věřím a chtěla jsem jí a terapeutům, kteří ji provozují, tímto poskytnout podporu a propagaci.  A také jsem chtěla předat informaci, že potenciál pro vyléčení má každý  a že vhodný Průvodce ho k uzdravení může nasměrovat nebo posunout…

A především jsem nalezla činnost, která mně naplňuje, baví a přináší uspokojení.  Projektu věřím .  Věřím v jeho smysl a užitek. Věřím, že přinese  podporu Vám, registrovaným  Průvodcům, a užitek Vám,  návštěvníkům webu, kteří , když už  jste přišli na tyto stránky,  jste  na cestě hledání k sobě….   Ano.  Web je  také součást mojí cesty ke mně.