PrůvodciZdravím.cz

Umění života v pohybu - vnější a vnitřní formy - Elena Tomilina, Střelské Hoštice

23. 7. 2020 | 512 shlédnutí
Umění života v pohybu - vnější a vnitřní formy - Elena Tomilina, Střelské Hoštice

Datum konání: 26. 9. 2020 - 2. 10. 2020

Lokalita: Strakonice

Kurz pořádá: www.skolazdravi.eu

Přednášející: Elena Tomilina

Cena: 5 900 Kč

6 denní více tematický pobytový kurz bude probíhat ve středisku volného času a zařízení pro další vzdělávání DDM Praha, Střelské Hoštice č.p. 100,  387 15 Střelské Hoštice mezi Strakonicemi a Horažďovicemi.

Většina lidí intuitivně chápe, že zdraví je spojeno s určitými fyzickými aktivitami. Jak a co správně vybrat a cvičit? Není to jednoduché: joga, pilates, kalanetika, aerobik, fitness, různé trenažéry, exotické cvičení, které nám neustále nabízí reklama. Ale ne všechny cvičení jsou vhodné pro naše současné zdraví. Tělo a duch jsou neoddělitelně spojeny, proto je dobré začít svůj duchovní rozvoj pochopením vlastního fyzického stavu. V tomto vám pomohou dynamická techniky – pohyb spojení s kontrolovaným dechem a soustředěním. „V pohybu hledáme klid a v klidu pohyb“  – to je cesta k dosažení fyzické a duchovní dokonalosti. Staré dynamických techniky nám dávají možnost dosáhnout jasnosti i čistoty rozumu, dobíjet i tělesnou i psychickou energii a udržet si své tělo v nejlepší fyzické formě. Naše současná medicína integruje a používá východní praktiky právě při různých problémech páteře a kloubů. Existuje tzv. Izometrická gymnastika – napínání svalů bez pohybu. Posiluje svaly, chrání klouby a předchází zničení chrupavky a tím rozvoji artrózy. Kromě toho efektivně odstraňuje bolest.

Dlouhověká zkušenost tradiční čínské medicíny se ztělesnila do jednoduchého a zároveň mocného ozdravného systému čchi-kung. Čchi-kung je prastará věda o člověku a jeho zdraví, která nás učí žit podle zákonů přírody. Vše, co děláme, děláme pro sebe a pro své zdraví s představou celého života před sebou. Můžeme začít v jakémkoliv věku. Jeho výsledky  jsou nevyčíslitelné: mladost, dlouhověkost, vnitřní síla a rozvinutá intuice  … Je to cesta pro ty, kteří chtějí být zdraví, jak fyzicky tak i duchovně. Zvláště užitečné  je cvičení čchi-kung pro ty, kteří nemají čas i možnost věnovat se dlouhému klasickému cvičení. Při své jednoduchosti  čchi-kung zvyšuje životní aktivitu, pomáhá při práci a tvořivosti. Je to umění rozvoje energie, trénink mysli a první krok k intuitivní moudrosti a harmonii.

Do programu kurzu mimo jiné zařadíme: Izometrická gymnastika, Postizometrická relaxace, komplexy s overballem, Červený drak čchi-kungu a různé typy statických a dynamických technik. Kurz můžete použít rovněž jako rodinnou terapii.

Berte program jako  základ  kurzu, ke  kterému lze zařadit a kombinovat cvičební a ozdravné komplexy související s potřebami účastníků kurzu (Komplexy budou střídavě používány dle lektorky a přizpůsobeny dle složení účastníků kurzu a prostředí, aby se dosáhlo maximálního účinku).

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům a další speciální produkty. Všechny produkty jsou na kurzu pro účastníky s kurzovní slevou (viz. rubrika “Produkty”).

Kurz vede Elena Tomilina, úspěšná lektorka východních praktik, masérka, terapeutka, chiropraktička a akademická malířka. Na základě 30-leté praxe vedení kurzů vytvořila vlastní originální vysoce účinné metody léčení a omlazení organismu. Pomocí těchto metod je možné se zbavit mnoha chronických onemocnění. Své techniky a mnoho dalších zajímavostí a rad uvede na tomto kurzu. Kurz nenahrazuje odbornou zdravotní péči.

 

ČASOVÝ ROZVRH KURZU – upřesňuje lektor kurzu
 •   7.45 –   8.20 ranní cvičení (dle domluvy)    
 •   8.30 –   9.00 snídaně
 •   9.30 – 12.20 dopolední blok – aktivní cvičení
 • 12.30 – 16.30 oběd, pauza, volno, vycházky
 • 16.30 – 18.20 odpolední blok – připravený program vhodný na prázdný žaludek před večeří
 • 18.30 – 19.00 večeře     
 • 19.30 – 21.15 večerní blok, dynamické meditace, masáže, diskuze

Upozornění : kurz je limitovaný počtem 27 účastníků. Podmínka pobytového střediska pro uskutečnění kurzu je min. 15 přihlášených účastníků! Protože 5 velkých chat  je objednáno pro nás. Uzávěrka přihlášek a záloh s  garantovanou cenou je 21. 8. 2020. Budeme brát zřetel  na  rychlost přihlášek a úhradu kurzovného.

 

 

ORGANIZAČNÍ

 

 • Kurz a vše okolo kurzu zajišťuje a informace podá: 

Ing. Leoš Lacina, Dolní 356, 284 01 Kutná Hora, mobil: 603 258 558, e-mail : skola.zdravi@seznam.cz


 • Určitě si přečtěte rubriku “Důležité informace”, jsou tam Všeobecné podmínky ke kurzům a nová souhrnná pravidla –  zde.
 • Kurz bude probíhat ve středisku volného času a zařízení pro další vzdělávání DDM Praha, Střelské Hoštice č.p. 100,  387 15 Střelské Hoštice mezi Strakonicemi a Horažďovicemi.
 • Cena kurzu pro zájemce je 5900,- Kč (6 denní pobytový kurz – kurzovné, ubytování a 5x denně stravování)
 • Garantujeme do 21. 8. 2020 cenu pro přihlášeného účastníka na kurz 5.900,- Kč. Po tomto datu je konečná cena stanovena na 6300,- Kč
 • Začínáme v sobotu 26. 9. v 17.00 hod. (strava začíná večeří v 18.00h.) a končíme v pátek 2. 10. v 10.00 hod (strava končí snídaní)
 • Kurzovné uhraďte zálohou  2000,-Kč,  složenkou typu C do 21. 8. 2020 na adresu: Elena Tomilina, Dolní 356, 284 01 Kutná Hora. Nezaškrtávejte, do vlastních rukou, prosím. Záloha nelze vyzvednout a vrátí se Vám zpět. 
 • Do zprávy pro příjemce napište místo a datum kurzu. Pokud platíte za jinou osobu, uveďte její jméno a příjmení. Tento vzkaz musí být krátký, čitelný.
 • Zálohu uhraďte do týdne po poslání přihlášky. Jen tak budete řádně přihlášeni.
 • Můžete uhradit hotově, dle domluvy s panem Lacinou nejpozději do 21. 8. 2020 na nějakém z kurzů.
 • Doplatek uhradíte v den nástupu na kurz v sále střediska.
 • NA BANKOVNÍ ÚČET ZÁLOHA POSÍLAT NEJDE. Děkujeme za pochopení.
 • Přihláška je závazná, pokud se nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, je třeba se včas omluvit. Při zrušení kurzu do 14. dne před započetím je storno poplatek 1000,- Kč, později záloha propadá celá. Pokud nepojedete ze zdravotních důvodů, záloha Vám bude na základě dokladu o nemoci vrácena. Nutno oznámit písemně. Storno poplatek činí 500,-Kč.
 • Po odeslání  přihlášky  a zálohy jste  již  do  kurzu  zařazeni.  V  případě,  že  od  Vás neobdržíme zálohu, budou do kurzu zařazeni přednostně další zájemci.
 •  
 • Ubytování – pro tento kurz je ubytování ve zděných pěti chatách vždy se dvěma třílůžkovými pokoji se samostatným sociál. zařízením a kuchyňkou. Celkem 10 pokojů. Nutno počítat hlavně s ubytováním po třech na pokoji! Pouze 4 pokoje jsou vyčleněny pro páry a zbytek pokojů bude vždy pro tři účastníky. Záleží na tom, kolik párů se včas přihlásí. Chaty jsou do kruhu u lesa s travnatým placem uprostřed a spojovací chodbou je jedna chata propojena s hlavní budovou. Veškerý prostor u řeky Otavy je rovina.
 • Jednolůžkový pokoj není žádný.
 • Středisko je plně bezbariérové. Toto místo je ideálním výchozím bodem pro relaxaci, odpočinek a k rehabilitačním vycházkám do přírody.
 • Další nabídka: společenské místnosti, vybavený sportovní areál (travnaté fotbalové hřiště, hřiště na volejbal, 2 tenisové kurty s umělým povrchem a dětské hřiště), půjčování lodí, bezbariérový přístup, výtah.
 • Domácí mazlíčci mají vstup do střediska přísně ZAKÁZÁN !!!.
 •  
 • Stravování je formou plné penze 5x denně v jídelně objektu, s výběrem normální, bezmasé, vegetariánské, bezlepkové stravy a má charakter domácí kuchyně.
 • Jídelna zajišťuje dle kurzu stravu odlehčenou, převážně vegetariánskou.
 • Bezlepkovou stravu  a jiné diety nutno uvést do přihlášky v předstihu na základě lékařské zprávy.
 • Děti do 12 let platí 2600,-Kč s plnou penzí a noclehem.
 • Možnost parkovat přímo v areálu ubytovacího střediska na parkovišti zdarma.
 •  
 • Doprava na kurz: individuálně.  Při problému s dopravou pokusíme poradit či domluvit společnou jízdu autem s jinými účastníky. Napište, zavolejte v předstihu.
 • Na kurz si vezměte: volnější, ale i teplejší sportovní oblečení (cvičení bude probíhat jak uvnitř, dle počasí i v přírodě), přezůvky, boty pro sport i vycházky, určitě nezapomeňte ručník a osušku.  Jde o školské zařízení a ručník není součástí ubytování. Přibalte karimatku nebo jinou podložku, pokud jste na ni zvyklí. Dále blok formátu A4 a barevné obyčejné tužky.  K novým cvičením budeme potřebovat nafukovací OVERBALL – gymnastický míč velikosti 25 – 26 cm. Cena od Vietnamců 52,- – 72,- Kč, zbytek prodejců od 72,- Kč – 90,-Kč. Dokonce je mají na Alza.cz a v e-shopu Lidlu.
 • Přestože se od středy 1. července jedno z opatření – plošné nošení roušek ve všech vnitřních a venkovních prostorách v celé republice ruší,  jsou ale některé oblasti, které budou z některých opatřeních vyňaty, proto si sebou na kurz přibalte roušky, dezinfekci – na kterou jste si zvykli a nikdo Vám na ní sahat nebude a jiné věci bezpečnostního charakteru (třeba rukavice, štít…). Před započetím kurzu budeme vyžadovat od každého účastníka vyplněné čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Pan Leoš Lacina Vám toto prohlášení pošle v PDF, které si vytiskněte a v klidu vyplňte. Prohlášení musí byt vyplněno a datováno v den příjezdu na kurz.  Ti, co nemohou prohlášení vytisknout, vyplníte při příjezdu. My sebou vezmeme pro všechny případy bezkontaktní teploměr. Chráníme Vás, sebe i Elenku. Děkujeme.
   

  Pokud máte o kurz zájem, klikněte na následující odkaz a budete přesměrováni na naše stránky Škola zdraví s popisem kurzu a elektronickou přihláškou, která se nachází úplně dole na stránce.
  Vyplňte formulář přihlášky, nezapomeňte napsat druh stravy, s kým chcete bydlet na pokoji a odsouhlasit podmínky účasti a GDPR. Bez souhlasu se přihláška neodešle. Dále se řiďte pokyny v Organizačním Bloku.
  Děkujeme a těšíme se na Vás.
 • kurz je veden v českém jazyce

 

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, zavolejte panu Lacinovi, on Vám ochotně poradí.

Nezapomeňte poslat přihlášku a uhradit kurzovné, do 21. 8. 2020 složenkou a do 21. 8. 2020 hotově. Jen tak budete přihlášeni.

Je možno se ještě přihlásit i po 21. 8. 2020. Děkujeme. 


Přidat komentář

Vaše jméno:

E-mail:

Opište prosím kontrolní kód:
 

Text komentáře:

Přidat komentář