PrůvodciZdravím.cz

Mlýn U Kročilů – Malá Štáhle – Východní techniky ozdravení těla, hra 5. zvířat, relaxační malování - Elena Tomilina

16. 6. 2022 | 29 shlédnutí
Mlýn U Kročilů – Malá Štáhle – Východní techniky ozdravení těla, hra 5. zvířat, relaxační malování - Elena Tomilina

Datum konání: 24. 7. 2022 - 30. 7. 2022

Lokalita: Rýmařov

Kurz pořádá: Dana Meca Franková / skolazdravi.eu

Přednášející: Elena Tomilina

Cena: 7 400 Kč

Nový 6 denní pobytový více tematický kurz “Východní techniky ozdravení těla, hra 5. zvířat, relaxační malování” poprvé v Moravskoslezské Malé Štáhli – penzion Mlýn U Kročilů, na samotě,  od 24. až 30. července 2022.

Mezi množstvím  ozdravných systémů se stará čínská cvičení čchi-kung ukazují jako jedno z nejefektivnějších. Jin a Jang jsou dva druhy energií, které vytvářejí základ fungování existence Vesmíru. Tělo (Jang) i duch (Jin) jsou zase dvě části lidského života. Tyto jsou neoddělitelně spojeny, a proto fyzický rozvoj musí být nutně  spojen s rozvojem duchovním. Na svých kurzech vybíráme nejznámější, a časem nejprověřenější  komplexy cvičení, které určitě přinesou užitek jak Vašemu tělu, tak i duchu. Poznáte, jak je možné se s pomocí čchi-kungu zbavit různých onemocnění a dosáhnout vnitřní harmonii. Můžete kurz použít rovněž jako rodinnou terapii.

Čchi-kung hra 5 zvířat – nejstarší ozdravný komplex vnitřního Tai-czy. Autorem původního pojetí cvičebního souboru wu-čchin-si (hra pěti zvířat) je odlišující se doktor Chua Tchuo, který to vymyslel.  Toto cvičení je u nás téměř neznámé. Ačkoli mnozí lidé o něm slyšeli, nevědí přesně, co wu-čchin-si obnáší. Hra se skládá z řady cvičení upevňujících zdraví a podstatou cvičení je napodobování pohybů 5 zvířat provázené řízeným dýcháním: tygra, jelena, medvěda, opice a jeřába. Elementy cvičení komplexu se do současnosti vůbec nezměnily. Několik staletí se používali pro upevnění zdraví a fyzické vytrvalosti. Díky své universálnosti i dnes neztratili na své významnosti. Cvičení je jednoduché a dostupné prakticky všem lidem od 5 do 100 let. Cvičení pěti zvířat prokazatelně slouží i k prevenci chorob a jejich léčbě, zlepšuje zdraví a prodlužuje lidský život.(Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na křížek u otevřeného okna s obrázkem se vrátíte zpět).

Kurz je vhodný pro všechny bez rozdílu věku a pohyblivosti a nikdy není pozdě začít. Všechna cvičení jsou dohromady příjemná a jednoduchá, která určitě přinesou užitek Vašemu tělu, tak i duchu. Vždy se cvičí dle vašich možností a zdravotního stavu. Můžeme vám pomoci nejen protáhnout šlachy, ale také propracovat klouby (bez jejich poškození), ulehčit od bolesti při artritidě i zbavit se starých chronických zranění, naučit se shromažďovat energii těla k léčení nebo jen dobrému vlastnímu pocitu. Nakonec budete schopni zlepšit pohyblivost a zformovat postavu.

Kurz vede Elena Tomilina, úspěšná lektorka východních praktik, masérka, terapeutka, chiropraktička a akademická malířka. Kurz je veden v českém jazyce. Berte program jako  základ  kurzu, ke  kterému lze zařadit a kombinovat cvičební a ozdravné komplexy související s potřebami účastníků kurzu. (Komplexy budou střídavě používány dle lektorky a přizpůsobeny dle složení účastníků kurzu a prostředí, aby se dosáhlo maximálního účinku). Kurz nenahrazuje odbornou zdravotní péči.

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům a další speciální produkty. Všechny produkty jsou na kurzu pro účastníky s kurzovní slevou (viz. rubrika “Produkty”).

 

 

ČASOVÝ ROZVRH KURZU – upřesňuje lektorka kurzu

 

 • 8.00 – 9.00 hod. – ranní rozcvička
 • 9.00 hod. snídaně
 • 10.00 – 13.00 hod. – dopolední program
 • 13.00 hod. – oběd
 • 14.00 – 17.00hod. – odpolední osobní volno k toulkám po krajině, sportu a relaxu
 • 17.00 – 18.00hod. – program dle lektorky
 • 18.00 hod. večeře
 • 19.00 – 21.00 hod. – večerní program.

 

 

ORGANIZAČNÍ

 

 • Kurz a vše okolo kurzu zajišťuje a informace podá: 

 Dana Meca Franková, dříve Luňáková, (osobně): Dům s pečovatelskou službou, 792 01 Bruntál,

Okružní 20 nebo  na tel. +420 603 488 553, email: dana.lunakova@seznam.cz, Skype: Dana Luňáková

a Ing. Leoš Lacina, Dolní 356, 284 01 Kutná Hora, mobil: 603 258 558, e-mail : skola.zdravi@seznam.cz


 • Prosíme naše klienty a zájemce o kurz, aby v tomto případě kontaktovali Danu Meca Frankovou případně Ing. Leoše Lacinu, děkujeme.
 • Určitě si přečtěte rubriku “Důležité informace”, jsou tam Všeobecné podmínky ke kurzům. Zkrácená souhrnná pravidla –  zde.
 • Cena kurzu pro zájemce je 7400,- Kč (6ti denní kurzovné,  ubytování a plné stravování (výběr ze tří jídel se snídaní formou bufetu)
 • Garantujeme  do 20. 6. 2022 cenu pro přihlášeného účastníka na kurz 7400,- Kč. Po tomto datu je konečná cena stanovena na 7800,- Kč.
 • Kurz bude probíhat na samotě v penzionu Mlýn U Kročilů, Malá Štáhle 22, 795 01 Rýmařov. https://www.mlynukrocilu.cz/kontakt.php
 • Začínáme v neděli 24. 7.  od 17.00 hod.(stravování večeří)  a končíme v sobotu 30.7. ve 9.00 hod. (stravování snídaní).
 • Kurzovné uhraďte pouze zálohou 3000,-Kč dle domluvy s paní Meca Frankovou na adresu: paní Dany Meca Frankové, dříve Luňákové (viz. výše), hotově nebo bankovním převodem na účet 263894093/0800 případně složenkou typu C nejpozději do 20. 6. 2022.
 • Do zprávy pro příjemce napište místo a datum kurzu. Pokud platíte za jinou osobu, uveďte její jméno a příjmení. Tento vzkaz musí být krátký, čitelný.
 • Zálohu uhraďte nejdéle do týdne po potvrzení přihlášky.
 • Doplatek uhradíte hotově před započetím kurzu v sále penzionu.
 • Kurz  je  limitovaný  počtem  25  účastníků,  budeme  brát  zřetel  na  rychlost přihlášek a úhradu kurzovného.
 • Pokud máte o kurz zájem, vyplňte formulář  závazné přihlášky viz. níže pod odstavcem "Co si vzít sebou.
 • Do poznámky přihlášky nezapomeňte uvést: s kým chcete případně bydlet ve dvoulůžkovém či třílůžkovém pokoji, je-li možnost – jaký pokoj, jakou objednáte stravu (normální, bezmasou), jestli použijete vlastní prostředek nebo pojedete vlakem, jestli budete mít problém z dopravou nebo ne. Pokud máte zvláštní požadavek, napište jej do poznámky přihlašovacího formuláře.
 • Kurz je veden v českém jazyce.

 

Ubytování, stravování a doprava

 • Umístění: Penzion Mlýn U Kročilů se nachází v příjemném a klidném prostředí, na samotě – na soukromém pozemku provozovatele, v podhůří Jeseníků a pro svoje zdravé ovzduší, romantické okolí, velké možnosti k výletům a s rozsáhlými lesy a výhledů do panensky čisté přírody je svým umístěním ideálním místem pro pořádání ozdravných pobytů a kurzů.
 • Ubytování :  Penzion Mlýn U Kročilů má pro své hosty nachystaných 13 pokojů s rozličnou kapacitou. Hosté si mohou vybrat z jedno, dvou, tří, čtyř a pětilůžkových pokojů. Každý z těchto účelně zařízených pokojů je vybaven vlastní koupelnou se sociálním zařízením. Jeden z těchto pokojů je uzpůsoben pro tělesně postižené hosty. K dispozici jsou také 3 dvoupokoje, které mají variabilní kapacitu, od jednoho až po devět hostů. Tyto pokoje mají sdílenou koupelnu i sociální zařízení a jsou tak vhodné pro rodiny s dětmi.  (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na křížek u otevřeného okna s obrázkem se vrátíte zpět).
 • Stravování: je formou plné penze v prostorné jídelně s prosluněnou terasou, s výběrem normální, bezmasé, bezlepkové stravy a má charakter domácí kuchyně. Bezlepkovou stravu, pokud ji máte předepsanou, je nutno označit včas do přihlášky do poznámky a potom doložit lékařským potvrzením. Mlýn U Kročilů nabízí kvalitní stravu z čerstvých potravin.
 • Další nabídka:  Součástí penzionu je konferenční/společenská místnost, bezbariérový přístup, parkování, zahrada, Wi-fi, TV. K načerpání nových sil je k dispozici wellness, kde si hosté mohou vybrat z finské nebo infrasauny. Naleznou zde také whirlpool pro 5 osob. Kolem penzionu se rozprostírají udržované louky a vzrostlý les. Penzion se nachází v krásné krajině Jeseníků. Díky tomu nabízí ideální podmínky pro aktivní dovolenou. V 9 kilometrů od penzionu je vzdálená obec Malá Morávka.  Okolí je také protkáno řadou turistických a cyklistických stezek. Oblíbenou výletní zastávkou je 21 kilometrů vzdálený vrch Jelenka, odkud je krásný výhled do okolí. V jeho těsné blízkosti se nachází několik vodopádu.
 • Tento pobyt můžete pojmout jako rodinnou rekreaci, pokud si vezmete s sebou děti, rodiče, sourozence, partnery, kamarády…..
 • Doprava na kurz: individuální. Autobusová zastávka se nachází ve vzdálenosti 700 metrů od penzionu. Nejbližší vlaková stanice leží v obci Velká Štáhle, která je vzdálená 3,5 kilometru od penzionu. Pro hosty je zdarma k dispozici prostorné parkoviště přímo před budovou penzionu, kde mohou v klidu odstavit své automobily.

 

Co si vzít sebou na kurz

 • Na kurz si vezměte: volnější, ale i teplejší sportovní oblečení (cvičení bude probíhat především v přírodě, ale i uvnitř), teplou mikinu, boty pro sport i vycházky, plavky – pokud si chcete udělat výlet do krytého bazénu v Bruntále ( www.wellnesscentrumbruntal.cz, dostupnost autobusem) nebo na opalování, repelent nebo něco na obtěžující černé mušky, popřípadě Nordic hole, tenisové a ping-pongové rakety a míčky, balon.  Dále určitě přibalte karimatku nebo jinou podložku, pokud jste na ni zvyklí a blok formátu A4, akvarelové barevné tužky (pastelky)  a něco na psaní . K cvičením budeme potřebovat “Tai-chi -Čchi-Kungovou tyčku”. Tyčka by měla vypadat dle obrázku. Prosíme, abyste si ji dle délky Vaší ruky vyrobili nebo nechali vyrobit. Musí být ze dřeva nejlépe se zakulacenými konci. Kdo ji máte z minulých kurzů, vezměte si ji s sebou.  Děkujeme.

 


 • Pokud máte o kurz zájem, klikněte na následující odkaz a budete přesměrováni na naše stránky Škola zdraví s popisem kurzu a elektronickou přihláškou, která se nachází úplně dole na stránce.
 • https://www.skolazdravi.eu/kurz/mlyn-u-krocilu-mala-stahle-vychodni-techniky-ozdraveni-tela-hra-5-zvirat/
 • Vyplňte formulář přihlášky, nezapomeňte napsat druh stravy, s kým chcete bydlet na pokoji a odsouhlasit podmínky účasti a GDPR. Bez souhlasu se přihláška neodešle. Dále se řiďte pokyny v Organizačním Bloku našich stránek.
 • Návrat zpět na tyto stránky - stačí kliknout na křížek otevřeného okna našich stránek.
 • Pokud si nebudete vědět rady - volejte pana Lacinu 603 258 558.
 • Děkujeme a těšíme se na Vás.

 

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, ozvěte se paní Daně Meca Frankové, ona Vám ochotně poradí. Děkujeme.

Nezapomeňte poslat přihlášku a uhradit kurzovné (jen zálohou),  do  20. 6. 2022 na účet

a dle domluvy s paní Meca Frankovou můžete i hotově. 

Děkujeme.


Přidat komentář

Vaše jméno:

E-mail:

Opište prosím kontrolní kód:
 

Text komentáře:

Přidat komentář