PrůvodciZdravím.cz

Masážní křesla. Dokážou opravdu nahradit ruce?

17. 4. 2019 | 498 shlédnutí | Tomáš Zapletal
Masážní křesla. Dokážou opravdu nahradit ruce?

V posledních letech jsem se od mých klientů několikrát setkal s otázkami, jak je to s masážními křesly a jestli skutečně dokážou nahradit ruce kvalitního maséra, nebo masérky. Musím říct, že jsem s masážními křesly neměl zkušenosti krom jedné ještě v bývalém Sovětském svazu, kdy jsem měl možnost si jej vyzkoušet na jedné výstavě a měl jsem pocit, že mi asi vykloubí krk. Toto křeslo opravdu nebylo kvalitní a troufám si říct, že bylo až životu (nebo minimálně) zdraví nebezpečné. Několik lidí z mého okolí si ale křesla koupila a já jsem si říkal, že ho musím vyzkoušet.

Některé typy masáží zvládají masážní křesla velmi dobře

Jedna má klientka, která ke mně dochází na masáže už asi 10 let si křeslo před nedávnem koupila a velmi si ho chválila. Jsme už za ty roky poměrně dobří přátelé, tak mě ho nechala vyzkoušet a musím říct, že technika udělala za poslední roky obrovský posun i ve výrobě těchto křesel. Sice nedokáže na 100% nahradit ruce maséra, ale při určitých obtížích opravdu dokáže pomoci. Masážní křeslo sice nezvládne všechny typy masáže, ale na shiatsu, nebo švédské masáže není vůbec špatné. Konkrétně se jedná o masáže, kde se pracuje s tlakem, hnětením, válcování, nebo rotačním pohybům, které jsou zaměřeny především na řádný a silný krevní oběh, ale i relaxaci a celkové uvolnění. Dobře funguje i na bolavá, nebo zatuhlá záda.

Má tedy smysl si masážní křeslo pořídit?

Pokud tedy nemáte na pravidelné návštěvy masážního salonu čas, může být křeslo v některých případech zajímavou alternativou. Určitě ale doporučuji před jeho pořízením minimálně do salonu zajít, vyzkoušet si klasickou masáž a případně se poradit, jestli Vám s Vašimi potížemi může křeslo pomoci. Osobně masážní křesla nezavrhuji, ale využil bych je spíše pro kratší masáže určitých tělesných partií v době, kdy zrovna nemáte na návštěvu masážního salonu čas.


Přidat komentář

Vaše jméno:

E-mail:

Opište prosím kontrolní kód:
 

Text komentáře:

Přidat komentář