PrůvodciZdravím.cz

Domácí recepty na snížení cholesterolu

12. 4. 2021 | 620 shlédnutí | Eva Kalivodová Štichová
Domácí recepty na snížení cholesterolu

Jeden z prvních receptů není úplná ňamka, ale za 2 týdny sami poznáte výsledek  Doporučuji si koupit fíky najednou (myslím v tom balení např. jak jsou fíky poskládané do kolečka, ať pak nemusíte shánět)

 

Složení:

  • Fíky

  • Jablečný ocet

Postup:Vezměte tři sušené fíky a řádně je propíchněte párátkem. Vložte je do skleněné nebo keramické mísy a přidejte 2 dl jablečného octa. Nechte celou směs odpočinout na 12 hodin. Pokud tedy začínáte vyrábět lék ve 20 hodin, fíky můžete sníst v 8 hodin ráno. Jablečný ocet nevyhazujte. Lze jej použít na další den. Opět opakujete stejný proces s naložením fíků do jablečného octa.

Jedna dávka jablečného octa, se dá používat až po dobu 7 dnů. Většina množství se však absorbuje do fíků. V případě potřeby dolijte čerstvý jablečný ocet a postup opakujte.

Celá léčebná kúra trvá 2 týdny. Po celou dobu dodržujte zdravou stravu a zvýšenou fyzickou aktivitu. Sami uvidíte, jak se budete cítit báječně a hladina cholesterolu bude výrazně snížena.

 

 

Smíchejte citrónovou šťávu s olivovým olejem a vznikne vám superlék

 

Složení:

  • 1 lžíce olivového oleje lisovaného za studena

  • 1 lžíce čerstvé citronové šťávy

Postup: Smíchejte obě přísady a směs pijte půl hodiny před snídaní. Můžete užívat denně, postačí i 3x týdně.

Co pomáhá směs léčit

-     Cholesterol

-     Zácpu

-       Pomáhá proti kloubním a revmatickým potížím

-     Pomáhá pokožce, vlasům a nehtům

-     Zlepšuje krevní oběh

-     Zabraňuje předčasnému stárnutí

 

 

Bylinky nebo tinktury na snížení zlého cholesterolu

 

-       Matcha

-       Kotvičník

-       Smetánka lékařská – pampeliška - Připravit si můžete také čaj ze sušeného pampeliškového kořene. 2 lžičky stačí zalít šálkem vody, 2 minuty povařit, 15 minut nechat louhovat a poté scedit. Tento čaj se popíjí vždy čerstvý, a to 2–4x denně.

-       Rozrazil lékařský - přesličkou, sporýšem a kopřivou - 1 lžičku směsi stačí zalít 250 ml horké vody, nechat 5 minut louhovat a pomalu popíjet.

-       Pýr plazivý - 2 lžičky sušeného pýru zalijte 250 ml studené vody, přiveďte k varu a vařte přesně 10 minut. Poté čaj sceďte a popíjejte během celého dne. Zkusit můžete také tinkturu.

-       Kotvičník zemní – nebo tinkturu

 

Další

 

-       Čekanka

-        Lněné semínko - důležitá je v tomto případě pravidelnost a dávka ve formě 2 lžic denně. Velkou službu vám prokáže také lněný olej, kterého stačí 2 lžičky každý den.

-        Česnek - denně důkladně rozkousat a polknout 2 stroužky syrového česneku. Pokud se obáváte nepříjemného dechu nebo ho nemáte rádi kupte v lékárně potravinový doplněk.

-       Zelený čaj - pravý


Přidat komentář

Vaše jméno:

E-mail:

Opište prosím kontrolní kód:
 

Text komentáře:

Přidat komentář