PrůvodciZdravím.cz

Avio fobie- strach z létání, metoda EFT

5. 4. 2020 | 941 shlédnutí | David Bulva
Avio fobie- strach z létání, metoda EFT

Zde nabízím k přečtení článek mé klientky, která trpěla panickým strachem z létání, neboli "aviofobií (aerofobií)". Absolvovala EFT konzultaci, jejíž celý záznam máte možnost vidět na videu č. 1. Video č. 2 pak ukazuje, jak se snaží zbavit své klienty strachu z létání některé letecké společnosti.

„Pokud chceme létat, musíme se vzdát toho, co nás stahuje dolů.“

Skupina lidí, kteří se létání panicky bojí není vůbec malá (dohledala jsem čísla od 2% až do 10% z celkové populace ). Velmi často jde o kombinaci hned několika strachů najednou. A to především:

  • strach ze stísněných prostorů (klaustrofobie)
  • strach z nemožnosti ovlivnit situaci
  • strach z výšky
  • strach z představy nad čím letíte (hluboké moře, poušť)
  • strach z nezvládnutí emocí strachu
  • strach z turbulencí

Racionalita zde jde bohužel stranou. Statisticky je 1.000 x vyšší šance, že zahynete při autonehodě nebo při jízdě v tramvaji… Dokonce i ve výtahu zahyne za rok více lidí než v letadle! Tyto faktické údaje jdou ovšem u fobií stranou a řídíme se pouze svými emocemi + vidíme se na místě toho 1 člověka z milionu co zahyne. Pocity, které strach před letem provázejí jsou především stresúzkostbolesti hlavy, problémy s tlakem, stažené hrdlohyperventilace.

Ačkoliv se Vám může zdát strach spíše směšný věřte, že to často opravdu není legrace (sytý hladovému nevěří). I já patřím k lidem, co mají z létání víc než strach. Až do nedávna mi to v podstatě nevadilo - létat přece nikam nemusím. Za poslední rok se ale situace změnila a já opravdu zatoužila po tom, aerofobii překonat. Když Vás totiž obírá o možnost trávit příjemné chvíle se svými nejbližšími, začne Vám to celkem dost vadit.

Video 1 - Řešení strachu z létání (aviofobie) pomocí metody EFT

A tak jsem navštívila EFT praktika Davida Bulvu a začali jsme na problému pracovat. S metodou EFT jsem se seznámila nedávno na jednom z jeho kurzů EFT pro laiky. Musím přiznat, že jsem byla hodně zvědavá na celý průběh "ťukaní".  A zajímavé to skutečně bylo. Od povídání o létání jsme se postupně dostali ke klaustrofobii v kině, otevřely se i vzpomínky až 50 let staré a najednou jsem byla malá holka uvězněná ve výtahu. Znovu jsem si při vzpomínce prožila brněním rukou, bolest hlavy, úzkost kdy se nemůžu ani nadechnout a přišly i slzy. Těžko říct, jaký bude výsledek - přece jenom představa, že jdu do letadla a letím, je něco jiného, než realita. Zatím ale mohu říct , že po prvním sezení už si opravdu mnohem reálněji a bez emocí dokážu let představit. Dokonce jsem včera navrhla kamarádce že naplánujeme nějaký víkend na místo, kam se dopravíme letecky. Ale ještě ne - ještě se mi trošku chvějí ruce, když to píšu. Proto mám ještě domluveno jedno sezení a pak se těším, jak Vám sem dám fotku z letadla ????. Věra Fryaufová


Přidat komentář

Vaše jméno:

E-mail:

Opište prosím kontrolní kód:
 

Text komentáře:

Přidat komentář