PrůvodciZdravím.cz

Terapeutka Elena Tomilina (54) vytvořila vlastní metodu léčení a omlazení dle východní medicíny: Probudí ve vás ženskost!

7. 1. 2017 | 3418 shlédnutí | Elena Tomilina
Terapeutka Elena Tomilina (54) vytvořila vlastní metodu léčení a omlazení dle východní medicíny: Probudí ve vás ženskost!
Terapeutka Elena Tomilina (54) vytvořila vlastní metodu léčení a omlazení dle východní medicíny: Probudí ve vás ženskost! Elena ve vás probudí ženskost.
Elena ve vás probudí ženskost. (Aha! - Robert Klejch)

Narodila se v Rusku. Její otec byl vojákem z povolání, maminka výtvarnicí. Také Elena Tomilina (54) šla zpočátku v jejích stopách, stala se z ní akademická malířka. Jenže pak přišly zdravotní potíže a problém s otěhotněním. Tehdy se vydala vlastní cestou, učila se od léčitelů a po 13 letech se dočkala miminka. Díky svým letitým zkušenostem vytvořila vlastní vysoce účinné metody léčení a omlazení organismu, pořádá ozdravné kurzy a pomáhá i ženám, které mají podobné potíže, jako kdysi ona…

K věcem mezi nebem a zemí se dostala v době, kdy se marně snažila o miminko. „Chodila jsem po doktorech, ale kromě hormonů mi nedoporučili nic a říkali, že to nepůjde. Nesmířila jsem se s tím a začala sama jezdit po různých kurzech v Rusku. Tam, kam jezdili naši nejznámější léčitelé a senzibilové,“ vypráví Elena. „Třináct let jsem hledala cestu a dělala se sebou všechno možné, dokud moje tělo nezačalo fungovat jako ženské. Nevyráběly se mi totiž hormony,“ dodává. V té době už ale měla za sebou řadu let zkušeností. Studovala východní medicínu i filozofii, stejně jako zdravotnickou školu, různé meditační techniky. Přitom ale stále vytvářela esoterické léčebné obrazy. A pak se jí konečně, když jí bylo 36 let, narodilo vytoužené dítě!
Elena vytváří i meditační obrazy a lunární kalendáře.
 
Masérka i fakírka…
V té době už byla známá i u nás, do Čech totiž jezdila již od roku 1989. „Začínala jsem s Borisem Tichanovským. Ze začátku jsme pracovali jako maséři, ale už tehdy byly vidět výsledky. A pak jsme spolu jezdili po celé republice s fakírskými vystoupeními, dělali jsme s ohněm i se střepy,“ vzpomíná terapeutka na své začátky. Následně začali pořádat kurzy, napsali a vydali několik knih. Měli úspěch. Když se jí pak narodilo dítě, následovala pětiletá odmlka. A po ní velký návrat, ale tentokrát se Elena zaměřila na ženy a začala vytvářet vlastní metodu. „Snažila jsem se jim všechno předat, měla jsem hodně informací. A v průběhu krátké doby mi asi osm účastnic kurzu taky otěhotnělo,“ vzpomíná na to, jak si v praxi ověřila, že její metody fungují.
Elena Tomilina se vydala cestou východní medicíny, v níž jde o spojení správného dýchání, pohybu a myšlenky. „Pohyb odpovídá za fyzické tělo, duše za dýchání a duch za naši myšlenku. Vše musí být promíšené v meditačním stavu. Člověk se musí soustředit, především vnitřně. Na sebe a na uvolnění fyzického těla. Naše podvědomí se tak nejvíc otevře a umožní nám pocítit jinak své tělo, i sama sebe a svůj problém,“ vysvětluje sympatická žena, která se věnuje především čchi kungu a taoské józe. „U nás je už tradiční. Bydlím ve městě Lipeck (zhruba 500 km jihovýchodně od Moskvy – pozn. red.), které má přes pět set tisíc obyvatel, ale každé ráno se u nás v parku cvičí čchi kung všechny věkové kategorie,“ vypráví Elena, která zhruba půl roku tráví v Rusku a půl u nás.
U Eleny na osobní ozdravné masáži.

Vše souvisí s hormony
„Vybrala jsem si techniky, které nejvíc působí na orgány, co vyrábí hormony. Protože takzvané stárnutí začíná tím, že hladina hormonů postupně klesá, a to už od dvaceti devíti let. U ženy je pak konečná 49 let,“ říká Elena. Podle východních tradic totiž v té době má žena za sebou půlku života. „Jde o konkrétní fyzický život. Za tu dobu žena musí porodit dítě, vychovat ho a pustit. Žena je přirovnávána k měsíci. Ten stříbřitý měsíc je náš fyzický život, který jsme prožili do 49 let. A pak začíná druhá půlka života, tajemná a duchovní. Žena už je osvobozena a má možnost pokračovat ve svém duchovním rozvoji, k cestě ke svobodě,“ vysvětluje.

Nezkrácený článek o Elenině a její dovednosti pročistit pánevní dno najdete v tištěném magazínu Aha! pro ženy, číslo 50, vydané 13.12.2016.  V prodeji jen za 8,90 Kč!

Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/aha-pro-zeny-zdravi-a-relax/127865/terapeutka-elena-tomilina-54-vytvorila-vlastni-metodu-leceni-a-omlazeni-dle-vychodni-mediciny-probudi-ve-vas-zenskost.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy

Přidat komentář

Vaše jméno:

E-mail:

Opište prosím kontrolní kód:
 

Text komentáře:

Přidat komentář