PrůvodciZdravím.cz

Po stopách Ramany Maharšiho s Gabriele Liesske

19. 3. 2015 | 5279 shlédnutí | admin
Po stopách Ramany Maharšiho s Gabriele Liesske

Zvu tě, abys mě doprovázel/a na cestě do malé oblasti Tiruvannamalai v jižní Indii. Naším cílem je hora Arunáčala, místo kde žil a působil indický mudrc Ramana Maharši.  Bude to objevná a dobrodružná cesta, cesta  k sobě saménu.  Setkání s procitnutím ke svobodě….“    zní úvodní slova  pozvánky na seminář, který proběhne v jižní Indii pod vedením  terapeutky a léčitelky Gabriele Liesske.

Pokud Vás první slova upoutala,  pročetli jste pozvánku , cítíte souznění s  programem celého semináře a běhají Vám v hlavě otázky, na které byste rádi znali odpověď, čtěte dále.   Abyste si udělali o cestě k Hoře světla detailnější obrázek, položili  jsme  Gábi několik otázek a odpovědi  Vám přinášíme formou rozhovoru.

 

Gábi, kdo se může na Tvůj seminář  přihlásit a do kdy nejpozději? Je počet míst limitován?

Seminář je připraven pro všechny,  kteří mají chuť a zájem poznat Indii, místo svaté hory Arunáčaly včetně jejích obyvatel a  kteří se zajímají  o učení a moudrost Ramany Maharšiho. Také pro všechny z Vás, kteří  chtějí  vyzkoušet a zažít něco nového a jsou otevřeni duchovním zkušenostem.  Optimální počet  účastníků je okolo  15, nejméně by nás mělo  být 10, maximálně  však 20.  Přihlásit se je vhodné co nejdříve, abychom s Vámi mohli do skupiny počítat. Nejzazší termín pro závaznou přihlášku je 26. 6. 2015.

 

Proč  jsi vybrala zrovna místo Tiruvannamalai v jižní Indii? Kolikrát jsi tam už byla a proč Tě tak uchvátilo?

Pobyt v místě Ašramu Ramana mě pokaždé  nadchne něčím novým. Každoročně přiláká  na tisíce lidí z celého světa a podmanilo si také mne.   Do této části jižní Indie se vracím již po sedm let.

 

Pro mnohé z nás to bude úplně první cesta do asijské země. Jaké byly Tvoje první emoce a dojmy, když jsi přijela do Indie poprvé? Měla jsi už zkušenosti z jiných podobných asijských  zemí nebo to bylo opravdu první seznámení s Asií?

Když jsem před 7 lety přiletěla poprvé do Chennai, měla jsem silný pocit, že se vracím do své vlasti. Byla jsem velmi dojata a objevily se slzy radosti. Hluboko v sobě jsem vnímala silný pocit, že jsem přišla na místo, kde mám být.

Byla to moje první delší cesta do Asie, od té doby už jsem procestovala také Čínu, Jižní Koreu a Thaiwan.

Vegetace v okolí indické hory Arunáčaly - foto Gabriele Liesske(C) Gabriele Liesske 

 

Můžeš nám přiblížit některé z aktivit, které jsi pro nás v rámci semináře připravila, na co se můžeme těšit? Je pobyt v ašrámu, kde budeme bydlet, něčím specifický ?

Ašram  Nannagaru je malý ašram v Tiruvannamalai s okouzlujícím výhledem na nejposvátnější horu hinduistů , horu Arunáčalu.

Každý den  po společné  snídani povedu seminář  v trvání cca  2,5 hodiny, mimo jiné s meditací a myšlenkami k indické kultuře.

Navštívíme  chrám Arunachalishwara,  který je zasvěcen Šivovi a elementu ohně. Je to jeden z pěti největších chrámů v jižní Indii.  Uvnitř se nachází Svatyně stará 2000 let , která slouží odjakživa jako  místo poutníků. Zde si můžeme nechat požehnat od chrámového slona. 

Vystoupáme  pěšinou na  Arunáčalu , kudy chodil už Ramana Maharši. Je to snadná schůdná stezka. Naším průvodcem  bude místní Ind Krišna, který zná skryté jeskyně v horách. V klidu projdeme vnitřní stezku okolo Arunáčaly zvanou Pradashina. Za úplňku projde cestu okolo hory půl milionu lidí.

Zúčastníme se také různých aktivit  v Ašramu  Ramana.

Na zpáteční cestě směrem do Chennai zůstaneme 2 dny v Mahabalipuram. Toto město  u Indického oceánu patří k památkám světového dědictví UNESCO. Zde navštívíme mimo jiné slavný Pobřežní chrám, prohlédneme si skladní reliéfy a projdeme se po pobřeží k Tygří jeskyni.  Pro zájemce je zde možné zajistit ajurvédské procedury.

Hora Arunáčala v jižní Indii - foto Theresia Lier(C) Theresia Lier 

V době, kdy budeme v Tiruvannamalai pobývat , bude  zrovna probíhat  Festival  Navaratri, neboli „Festival 9-ti nocí.“  Souvisí termín semináře s tímto svátkem nebo je souběh čistě náhodný? Zažila jsi již tento Festival v Indii? O co se jedná?

Festival  Božské Matky zvaný Navaratri připadne  letos v Indii na dny  13. -21. 10. 2015.  Patří k nejdůležitějším a nejposvátnějším  hinduistickým svátkům. Jsi srdečně zván/a společně se mnou  oslavit tento zcela specielní svátek v Tiruvannamalai  u  svaté hory Arunáčala. Navaratri je Festival, který probíhá po 9 dní a 9 nocí, což prozrazuje samotný název „ Festival devíti nocí„. Nava  znamená  devět a  Ratri noci.  Je to posvátná oslava, čas pohledu do svého nitra a jeho očisty. Mnoho jogínů se v tuto dobu postí a praktikují různé sadhany ( spirituální práce) jako např. mlčení, aby se jim dostalo milosti Božské Matky. V každé z 9 nocí se uctívá jedna  z velkého počtu  podob  Bohyní a 10. den, den Vidžajá dašamí, je možné dosáhnout Samadhi – božské zkušenosti.

Období  svátku Navaratri je pokládáno za vhodné a  nadějné pro start nových projektů nebo podnikání a můžeme ho využít k tomu, abychom se zaměřili na to, čeho má být dosaženo  nebo  abychom například meditovali o tématech, která bychom chtěli mít vyřešená.

Během Navaratri  jsou  uctívány Durga ( Bohyně pro odvahu a sílu), Lakšmí ( Bohyně pro bohatství a úspěch ) a Saraswati  (Bohyně pro učení a jazyky)  jako 3 různé  manifestace Šakti, příp. kosmické energie. Oslavy probíhají  různými způsoby po celé Indii.

 

Od jaké doby pracuješ jako terapeutka a léčitelka? Můžeš se krátce představit, případně krátce popsat  Tvůj životní příběh?

Oficielně jako léčitelka pracuji 4 roky. Absolvovala jsem  vzdělání  diplomované Průvodkyně pro sebeléčebné procesy u Clemense Kubyho a v Rakousku jsem se naučila důležité věci o léčení. Pracuji se skupinami v Drážďanech, Görlitz,  Lipsku, Zittau a Míšni. Nabízím také individuální sezení a rozhovor po telefonu.

 

Pocházíš z Německa, ale vím, že máš velmi blízký vztah k České republice.  Chtěla bys k tomu něco dodat?

Ano, už v době mého mládí jsem často cestovala do  České republiky. Tehdy jsem žila v Zittau, odkud jsem jezdila za přítelem do Jeseníků, Krkonoš, Jizerských hor. Cítila jsem se velice dobře s těmito opravdu mimořádnými lidmi  a zažila mnohá dobrodružství, která se uložila hluboko v mé duši  a za která jsem velmi vděčná. Když Clemens Kuby pořádal poprvé v roce 2012 v Praze seminář o Sebeuzdravení, doprovázela jsem ho a můj vnitřní hlas mně řekl „ v Praze vznikne skupina, kterou budeš provázet“. O rok později   se konala opět přednáška  Clemense Kubyho a u mne se ohlásili zájemci, kteří by rádi žili vědomější a zdravější život.  V prosinci 2013 jsem začala vést  svojí první skupinu v Praze.

 

Kromě  Tvé terapeutické práce v Německu vedeš tedy také jednu skupinu v Praze.  Jak to probíhá a je možné se do skupiny  k Tobě přihlásit?

Naše skupina v Praze se schází jednou do měsíce a každý si přinese téma ze svého života  ( např. vztah, práce, zdraví, peníze ), které chce řešit.  Během sezení  pomáhám  účastníkům za pomoci celé skupiny nalézt řešení. Pracujeme mimo jiné touto metodou :  pojmenovaní projektu ( téma) – popsání obrazů  bolesti v přítomném čase –přepsání  obrazů bolesti v přítomném čase - nastavení uzdravujícího léčebného  obrazu. Na konci srpna otevírám v Praze novou skupinu, přihlásit se může kdokoliv pomocí tohoto formuláře. 

 

Máš nějaké životní heslo nebo krédo, které bys chtěla čtenářů sdělit?Město Tiruvannamalai pohledem z hory Arunáčaly - foto Gabriele Liesske

Každý může svůj život tvořit  Tady a Teď, je k tomu třeba jen  trochu odvahy, odhodlání a  sebevědomí, které nevychází z peněz a kariéry, ale z vědomí, že jsme součástí  báječného světa, který nás obklopuje.

 

A slovo na závěr ?

Žij svůj vlastní, opravdový život, který Ti patří a ve kterém najdeš sám sebe. Těším se, až Tě poznám.

Namaste.

 

 

 

 

Autor profilové fotografie: (C) Theresia Lier 


Přidat komentář

Vaše jméno:

E-mail:

Opište prosím kontrolní kód:
 

Text komentáře:

Přidat komentář