PrůvodciZdravím.cz

Povídání s Ivanou Valovou

13. 2. 2016 | 3960 shlédnutí | admin
Povídání s Ivanou Valovou

 „Přeji si žít v duševní čistotě. Přeji si, aby kurzy Atlantské školy probíhaly tím nejčistším způsobem, a aby probíhaly hladce. Vidím Zemi, jak je prosvícená a jak tu udržujeme lehkost bytí a necháváme tu proudit světlo. Jak otevíráme srdce a jsme stožárem božských kvalit. Jak si udržujeme lehkost v srdci. Přeji si, aby každý přijímal zodpovědnost za svou tvorbu, za svůj život, za své emoce, za své jednání, za své zdraví, za své napojení, aby každý stál ve své síle.  ..“  krásná slova v podobě přání uvádí na svých webových stránkách Mgr. Ivana Valová – průvodkyně v oblasti léčení těla a duše, v oblasti rozvoje intuice a zakladatelka Atlantské školy.

 

Úvodní text ledacos napoví, přesto, jak byste představila vy sama sebe?
Jsem žena.

 

Kdy jste se začala věnovat léčení a čím to všechno začalo?
Začalo to studiem Střední zdravotnické školy ve Zlíně, kdy jsem si uvědomila, že ačkoliv je mi přirozené pomáhat nemocným lidem, nikdy nebudu dobrá zdravotní sestra, protože jsem spíše vnímala, co lidé potřebují na duševní úrovni, než na té fyzické. Poté jsem studovala Pedagogickou fakultu v Olomouci, kde jsme se zabývali biologií těla, psychologií a sociologií, tedy těmi nejlepšími obory pro práci, kterou teď dělám, protože mohu vidět člověka z pohledu těla, psychiky a společnosti.

Po promoci jsem odjela na dva roky do Londýna a po návratu jsem pracovala v AAA Auto Praha, kde mě jeden manažer požádal, abych ho učila angličtinu. A já si při výuce uvědomila, že mě to neskutečně těší, tak jsem dala výpověď a začala učit angličtinu pro jazykové školy. Byl to risk, protože jsem nikdy nestudovala angličtinu ve škole, a ani jsem neměla žádnou zkoušku. Vedlo mě ale vnitřní odhodlání a nadšení…a také mi pomáhala soška boha Šivy, která ukazuje gestem ruky „neměj strach“. A když jsem tak jednou seděla za počítačem, tak jsem si řekla, že přece ještě musí být něco víc, než jen to, co žiji. A pak jsem viděla v novinách pozvánku na Veletrh tajemna, kde jsem poznala jednu ženu, která mi pomohla poznat a otevřít můj potenciál. A pak se už se můj život ubíral velmi rychlým tempem.

 

Odkud přišla myšlenka na založení Atlantské školy a jak dlouho školu vedete?
Vždycky jsem byla spojená s Atlantidou. S vědomím, že je přirozené žít v souladu hmoty i ducha. Dokonce jsem podvědomě hledala lidi, které znám z Atlantidy, svou skupinu, se kterou si rozumím i beze slov.  V létě v roce 2009 mi na letní dovolené na řeckém ostrově Santorini přišlo: založ Atlantskou školu a věnuj se Atlantskému léčení. A tak jsem to udělala :-).  Když jsem s tímto nápadem přišla ke svému tehdejšímu příteli, se kterým jsme byli v těchto ohledech velmi sladění, ihned viděl, jak budou stránky Atlantské školy vypadat, a tak je taky přes Vánoce 2009 vytvořil. V lednu 2010 jsem vypsala první kurzy po celé ČR a v Bratislavě a lidi se na ně začali hlásit. Vše šlo jako po drátkách. Ještě předtím jsem ale pořádala kurzy přes stránky lightworker.cz.

Musím přiznat, že se mi do pořádání kurzů trochu nechtělo. Podvědomě jsem si uvědomovala, do čeho jdu, že je to velká zodpovědnost, propojovat se s vesmírnými, atlantskými energiemi. Ale vnímala jsem za sebou velkou spirituální podporu, milióny světelných průvodců a bojovníků, kteří mi sdělovali: „Běž do toho.“ Také jsem požádala Bruncvíka, sochu, která je umístěna u Karlova mostu, aby mě na spirituální cestě ochraňovala, aby svým mečem stínal všechny energie, které by mi škodily. Dále jsem vnímala, že svou činnost musím spustit, protože rok 2012 byl za dveřmi, věděla jsem, že se toho ještě musí hodně udělat.

Můžete blíže popsat Atlantskou školu? Pro koho je škola vlastně určena a co si absolventi odnášejí?
Víte, je těžké odpovědět na tuto otázku. Lidé, které stránky osloví, často ani neví, proč se přihlásí na kurz, ale cítí, že tam mají být. Setkávám se s lidmi, kteří mají své rodiny, svou práci a své koníčky, ale chtějí se setkávat s druhými lidmi na jiných úrovních. Potřebují zažít na svou kůži bezpodmínečnou lásku, více se spojit se svou duší, s aspekty, od kterých se v minulosti odpojili – ať už v dětství, nebo před pádem Atlantidy. Kurzy a setkávání v kruhu jim pomáhají si tyto frekvence lásky a jednoty udržet v běžném životě a pozvedávat do této roviny druhé lidi, kteří si tak také přejí žít.

Uvědomují si, že mohou jen tak být, a že se pořád nemusí o něco snažit. Spojí se s duší a svým instinktem, který je v nás díky tlaku výchovy a společnosti zraněný. Aktivují své samoúzdravné schopnosti, schopnosti třetího oka, napojení na moudrost své duše. Pochopí smysl svého života, uvolní hluboce položené traumata, pochopí své příznaky transformace a lépe asistují lidem, kteří prochází psychospirituální krizí. V současné době mám vypsané kurzy: Spirituální psychologie; Životní cíl a třetí oko; Láska a komunikace; Změna je život; Světelné napojení  - tělo, emoce, mysl; Alchymie hlasu a tón duše; Klíče k ráji; Plejádská světelná terapie.

 

Můžete uvést nějaký silný nebo zajímavý moment, který se Vám nebo Vašim absolventům v souvislosti s navštěvováním školy přihodil?

Když člověka zkontaktuje duše zemřelého člověka, který mu byl velmi blízký a který mu chce něco sdělit. Když jsme asi před 10 lety stáli s lidmi asi 40 minut v kruhu, drželi se za ruce a spontánně vytvořili portál světla, kterým prošlo spoustu duší do světla, které ještě neodešly z doby pádu Atlantidy. Když se člověk, který na kurz přijde, pořád na něco ptá, a stačí jediný den k tomu, aby si uvědomil, že odpovědi na své otázky najde v sobě, a vidíte na něm, jak velké moudrosti v sobě se otevřel. Pocit, že se ve skupině cítíme jako doma. S postupem času vnímám, že je důležitější propojení lidí v místnosti, než téma, které na kurzu probíráme.

 

Na Vašich stránkách se často odkazujete na moudrost starodávných civilizací. Odkud čerpáte tyto poznatky a inspiraci? Můžete v krátkosti vysvětlit, jak se lze spojit s moudrostí starodávných civilizací, jako je Atlantida a Lemurie?

Poznatky čerpám z odkazu Velekněžky z Atlantidy, která mě před lety navštívila na kopci na řeckém ostrově Santorini. Sdělila mi, že je mým úkolem předávat poznatky z atlantských záznamů. Dále čerpám energii z frekvence oscilace duší indigových jedinců, kteří mají za úkol otevřít na Zemi přístup k informacím a schopnostem třetího oka. Poznatky jsem čerpala a čerpám z knih lidí blízkých mému srdci, kteří se také zajímají o vědomí 5D na Zemi, například od Američana Steve Rother nebo Angličana Steward Pearce – tito muži mají to nejdůležitější - otevřené srdeční centrum a napojení. Poznatky čerpám z moudrosti své duše a meditací, kdy jsem se dostala do doby, kdy jsme ještě byli jen spirituální bytosti, a bylo nám nabídnuto, jestli se chceme na Zem inkarnovat. A také pro inspiraci jezdím na festival Mind Body Spirit, který se koná každý rok na jaře v Londýně. Jeden z mých úkolů je být propojená s lightworkers, tedy pracovníky světla, po celém světě.

řecký  ostrov Santorini Santorini

Jak se spojit s moudrostí starodávných civilizací? V první řadě musíme vnitřně cítit, že je pro nás bytostně důležité se otevřít těmto poznatkům. Není dobré se poznatkům otevírat jen ze zvědavosti. Lehněte si, otevřete své srdeční centrum, vnímejte svůj dech a propojte se s duší. Představte si, že z vašeho srdečního centra vychází duha, na které je delfín. Tato duha vás vede do Atlantidy, do vašeho minulého života v Atlantidě. Kde se nacházíte? Co děláte? Jaké máte schopnosti? Kdo je tam s vámi? Na čem společně pracujete? Jak tento život souvisí s vaším současným životem? Je tam něco nedořešeného? Poté se pomocí duhy s delfínem znovu vrátíte vědomím zpátky do současného života, stavu tady a teď. Někdy potřebujeme při meditaci podporu druhého člověka, takže pokud si nejste jistí, najděte si někoho, kdo vám bude energetickou oporou. Vždy se vám ukáže jen to, co je relevantní pro váš současný život.

 

Jak byste zjednodušeně vysvětlila vědomí 3D a 5D?
Člověk ve vědomí 3D si uvědomuje jen to, co dokáže zachytit 5 smysly. Myslí jen na sebe a svůj prospěch a chce pro sebe vytřískat jen to nejlepší, bez ohledu na druhé lidi, nebo planetu. Člověk ve vědomí 5D vnímá rovnovážně sebe i okolí. Sladí své potřeby i potřeby celku. Je v proudu, vše mu jde hladce a ví, že je o něj postaráno. Koná a nechává se vést intuicí, nepotřebuje už toho příliš vědět a nejedná na ničí úkor. Ví, že je ve správnou dobu na správném místě. Člověk ve vědomí 5D nikdy nepopírá vědomí 3D, bere ho jako přirozenou součást, a jde dál.

Představte si, že jste v MHD. Buď můžete celou cestu být ve své ulitě a nevnímat okolí. Anebo se otevřít a být na příjmu. Podívat se kolem sebe a vnímat, jestli i někdo kolem vás je také na příjmu. V té chvíli vám o nic nejde. Nic po tom druhém nechcete. Jen vnímáte. Vaše mysl je prázdná. A pokud to v té chvíli udělá i někdo jiný, popřípadě víc lidí, může něco vzniknout. Vzájemně si předáte energii. Usmějete se. Sdělíte si něco. Silně se pomocí očního kontaktu propojíte. Z tohoto sdílení vznikají ty nejlepší vztahy a projekty. Stav vědomí 5D je také tím nejlepším prostředím pro napravování toho, co je poškozené a rozdělené. Důležité je nechat věci plynout, nic neposuzovat a u ničeho se nepozastavovat. Pokud to uděláme, vypadneme z tohoto vědomí. Ale nic se neděje, kdykoliv se do něj můžeme zase dostat :-).

 

Kurzy Atlantské školy jsou zaměřeny mimo jiné i na objevení vlastní síly, vlastních schopností a potenciálu. Jak jste vy sama u sebe zjistila, co je Vaším posláním a v čem spočívá Váš potenciál?
Už od narození vnímám, že mě něco vede a postrkuje směrem dopředu, a že mi chodí do života lidi, kteří mě v tom podpoří. Například - pamatuji si, jak jsem ve svých 18 letech šla na přijímací pohovor pro studium na Pedagogické univerzitě v Olomouci. Tenkrát jsem byla taková nevyvinutá, a ani jsem se moc dobře neučila.  Ale pro můj budoucí vývoj bylo důležité, abych se tam dostala, protože až tehdy se mé obzory začaly rozšiřovat a já začala potkávat lidi, se kterými jsem si mohla povídat o filozofii a otázkách smyslu života. Do té doby to nikoho kolem mě nezajímalo, a já si připadala trochu ztracená. A na přijímacím pohovoru byla jedna profesorka, která ve mně „něco“ viděla. Jsem si jistá, že mi pomohla k tomu, abych se tam dostala, protože se na můj obor hlásilo mnoho lidí. Když jsem stála před budovou fakulty, cítila jsem v sobě úctu a pokoru, že bych tam i já mohla studovat.

Vlastní síla a vlastní potenciál vychází z toho, jestli jdeme cestou plánu duše a jestli jsme v životě objevili svou krásu, díky které rozkvétáme, a své světlo, které v sobě necháváme zářit. Jestli v životě užíváme své schopnosti, se kterými jsme se narodili (to, co nám jde od ruky, často se tím živíme). Svůj skutečný potenciál jsem si uvědomila, když jsem v prostředí podobně naladěných lidí v Holandsku poprvé pocítila bezpodmínečnou lásku, kdy ti lidé v první řadě viděli mou duši, a ne povahové vlastnosti, které jsem si vytvořila. Konečně jsem měla chuť své světlo naplno otevřít, vnímat, jak spolu komunikujeme na úrovni duší a uvědomit si, jak velká síla vzniká z toho, když si člověk stoupne do své síly a koná.

A také jestli pracujeme na zvládání své slabiny, se kterou jsme se už narodili (šablona chování, destruktivní vzorec, který neustále opakujeme, který nám a druhým lidem přináší nepříjemné stavy, který ještě nedokážeme zvládnout). Má slabina je v tomto životě láska k sobě. Milovat na sobě ty části, které jsou tzv. ošklivé, které členové mé rodiny a společnost jako taková nechce vidět a nechce s nimi mít co do činění. Mým úkolem je naučit se milovat všechny své části. I kdyby se na tomto světě nenašel žádný člověk, který mě bude milovat se vším všudy, budu to já.

Toto vše je důležité, ale…postupně si uvědomujeme, že je tu něco víc, čeho jsme účastni. Dostáváme se do bodu nulové souřadnice. Do bodu, kde se minulost, přítomnost a budoucnost spojuje do jedné linie. A až pak to nejdůležitější může začít…

 

Dokázala byste sdělit jakýsi zjednodušený návod, jak postupovat, pokud chceme své poslání objevit?

Položte si otázky: Co vás zajímá? Krystaly? Napojení na hvězdy? Láska, která vzniká z propojení muže a ženy na fyzické, emoční, mentální a spirituální úrovni? Telepatie? Váš spirituální potenciál? Jak jste s těmito tématy propojeni?

Kam vás to vede? Co rozezpívá vaše srdce? Jakou činností jste naprosto pohlceni a nevnímáte svět kolem, jakoby se najednou zastavil čas?  Máte pocit, že jste na Zemi, abyste něco udělali? Pomáháte druhým v oblasti léčení? Co se vám automaticky spouští, když jste s lidmi? Otevírá se vám srdeční čakra? Cítíte energii ve svých dlaních? Co s ní děláte? Co jste rádi dělali už v dětství?

Jste učitelem, ale nevíte přesně, co učit? Dostáváte vedení, ale máte problém věřit tomuto vedení anebo si myslíte, že si to vymýšlíte? Přistihli jste se, jak někomu něco říkáte, a nevíte, odkud tyto věty přichází, pouze si poté uvědomíte, že to byla ta nejlepší věc, kterou jste mohli říct? Máte v sobě vnitřní vědění, ale ne vždy víte, jak je dát do slov? Jste člověkem, který pomáhá ostatním s intuicí, a máte se více spojit s tímto darem? Díváte se na lidi na pódiu a v hloubi duše víte, že tam také patříte? Máte touhu napsat knihu? Přečtěte si o daném tématu pár článků a knih, setkejte se se svou spirituální rodinou a jděte cestou svého životního poslání. 

 

V kurzech se zaměřujete i na rozvoj intuice. Můžete poradit 2 -3 cviky nebo techniky, které prohlubují intuitivní schopnosti a které je možné doma trénovat?

Každý den si alespoň na chvíli zavřete oči a vnímejte své tělo. Co vám říká? Vnímejte zprávy své duše. Co vám říká? Dále si pořiďte krystal lazurit, lehněte si a dejte si ho na 10 – 15 minut na třetí oko. Vnímejte, jak vaším třetím okem prochází paprsek indigové barvy, který jde z krystalu. Tento paprsek se pomalu otáčí a sbírá informace o vašich schopnostech, třeba i z minulých životů. Vidíte obraz sebe, vašeho nejvyššího potenciálu. Tento obraz si zapamatujte a naplňujte tu lásku a sílu, která z něj jde, ve svém každodenním životě. Žijte ji.

 

Kromě Atlantské školy se věnujete i terapeutické práci s jednotlivci. Jaké metody využíváte při své práci a s jakými potížemi Vás mohou klienti kontaktovat? Lidé za mnou chodí s problémem v jakékoliv oblasti svého života. Dávám jim možnost se na něj podívat z širšího pohledu. Aby se ho hned nechtěli zbavit a hned vyřešit (i když je to lidské). Ale v klidu se na něj podívali. Vydechli si. Nechtěli v první řadě mít co nejsnadnější život. A pokud to přijmou, rozjede se to nejdůležitější. Kontakt se sebou. Pochopení širších souvislostí. Vděčnost, soucit a pokora. Pak jde cokoliv, co si klient přeje, protože má na své straně nekonečný potenciál, život samotný, ale paradoxně v tomto stavu člověku stačí pouze přijetí…pochopení, že když se narodili jako lidé, kteří pomáhají na Zemi ukotvit kristovské vědomí, tak se jim při tom budou spouštět i hluboce položené bloky, které postupně musí uvolnit. Někdy jdeme do regrese, někdy pracuji s krystaly, někdy tančíme, někdy užívám část metody Cesta od Brandon Bays, někdy meditujeme, někdy pracujeme se živly atd.

 

Odkud čerpáte sílu?

Hodně odpočívám, chodím pravidelně na masáže a na procházky do parku. V létě plavu, bruslím, jezdím na chatu do přírody, na víkendové wellness pobyty a alespoň 1x ročně k moři. Potřebuji spoustu volného času, abych mohla vstřebat velké množství energie, která námi na kurzech proudí, což je někdy posilující, ale někdy pro mé tělo náročné. Nicméně jsem velmi podporovaná, ať už mou rodinou, kamarády, podobně naladěnými lidmi, společností…je o mě postaráno finančně i spirituálně :-).

 

Lze najít nějakou paralelu nebo moudrost ze starých civilizací k dnešní migrační vlně?

Každý úhel pohledu na současnou migrační vlnu je důležitý. Tyto úhly pohledu pak skládáme dohromady. Abych já mohla lidem nabízet propojení a říkat jim, že není třeba bojovat proti lidem jiného vyznání a urputně se jim bránit, musí tu být jiní lidé, například vojáci, kteří chrání naše hranice a pracují na tom, aby se k nám nedostali všichni migranti, ale jen určité množství. Myslím, že je důležité mít nastavené hranice, že nemůžeme pomoci všem, ale zároveň je třeba, aby si každý v sobě zpracoval strach z neznáma a z ohrožení jinou kulturou.

I vystupovat proti násilí se mi nelíbí, i agresivitu v nás je třeba zcela přijmout, i jako jeden ze zdrojů učení se lekcím na Zemi. Chodím do jedné vegetariánské restaurace v Praze a tam mají z příborů jen lžíci a vidličku - nože tam nemají. A mně tam ten nůž chybí. Představte si tu krásu, když přijmeme vše. Ne jako naivní mladý člověk, ale jako uvolněný vědomý člověk, který ochraňuje to, co je mu drahé, a ví, že se život nedá kontrolovat, že tu bude vždy divoká část, které se musí podvolit a respektovat.

 

Co byste poradila nám všem, jak žít v této hektické době co nejvíce v souladu se svým tělem a duší?

Starejte se o sebe. Nepřehlížejte své základní potřeby a ani potřeby lidí kolem vás. Cítíte se dobře ve svém těle a tady na Zemi? Vytvořili jste si příjemné prostředí – domov, kde se cítíte dobře? Cítíte se dobře ve svých vztazích? Naplňujete svou potřebu sebeúcty a schopnosti cítit se jistě? Přijímáte podporu od lidí? Naplňujete si svou potřebu sounáležitosti a potřebu někam patřit? Vytváříte si vlastní hodnoty a sdílíte je s ostatními? Udržujete si spojení se zdrojem?

 

Jak hodnotíte současnou dobu obecně a jak konkrétně rok 2016?

Současnou dobu hodnotím pozitivně. Nemusíme už trávit celý život jen staráním se o to, abychom přežili. Můžeme ovládnout své strachy a mít skutečný zájem o druhé a planetu. Překonat své omezení.  V roce 2016 je důležitá důvěra, nechat věci plynout, sladit se s tím, že je vše v pořádku a jen tak být. Co má přijít, přijde, najde si směr. Uvolnit to, co není pro nás, aby mohlo přijít to, co pro nás je. Otevřít se milosti a velkorysosti, kterou nám poskytují lidé a vesmír, protože to, na čem pracujeme, je tak komplexní, že nám nic jiného nezbývá. Pomáhat si navzájem. Pokud vidíme za tmou světlo, přichází láska.

 

Co byste chtěla sdělit závěrem?

Zařaďme do svého každodenního života prožitky krásy a harmonie. Vstupme do středu bytí, do místa stvoření a pozorujme, co má být vytvořeno. Synchronizujme své energetické pole a společně sdílejme a konejme. A tak to vše začíná.

 

Vizitka Ivany Valové


Přidat komentář

Vaše jméno:

E-mail:

Opište prosím kontrolní kód:
 

Text komentáře:

Přidat komentář