PrůvodciZdravím.cz

Veď mě ve tmě… s Lucií Uhlířovou

8. 4. 2015 | 2627 shlédnutí | admin
Veď mě ve tmě… s Lucií Uhlířovou

Sedíme s Lucií u ní v obýváku, pijeme čaj ze Srí Lanky a povídáme si.  Nejen o jejích současných aktivitách, ale také o tom, jak a kdy se začala zajímat o alternativu a proč vůbec…

Většina z nás se zajímá o přírodní léčebné postupy a zdravé zacházení se sebou samým až teprve v době, kdy nás nebo naše blízké postihne nějaká nečekaná a těžko řešitelná událost. Tím se víceméně dají věci do pohybu. U Lucie, přestože má za sebou vážný zdravotní úraz, to tak nebylo. Pro ni se věci daly do pohybu  už v jejích 19 letech, kdy absolvovala několik víkendů v rámci projektu Zlatá mysl a zažila na tehdejší dobu ještě málo známé chození po žhavém uhlí  jako důkaz toho, jak mocná dokáže naše mysl být.

Když několik let poté odjela poprvé do Thajska za sportovním lezením, sama netušila, jak velký obrat tato návštěva v jejím životě bude znamenat.  Zpočátku jen tak ze zájmu začala navštěvovat kurz thajských masáží, až si postupně uvědomila, jak dokonalé jsou tyto techniky a jak je možné s nimi tělu pomoci. Tamní klima, vedení thajskou lektorkou a celkový životní styl velmi ovlivnilo její další působení  zde v České  republice.  Začala se intenzivně věnovat meditaci a postupně objevovat své životní poslání.  

Lucie dnes využívá  svých zkušeností  ve své každodenní praxi. Stala se terapeutkou, koučem, poradkyní osobního rozvoje a také lektorkou. Při své práci s klienty používá Bachovy květové esence, meditační techniky, dechová cvičení a pracuje pomocí kraniosakrální terapie v kombinaci s technikami naučenými v Thajsku. Vyvinula svoji metodu časových mostů, kterou  blíže představíme a má velmi mnoho plánů pro tento i příští rok.

 

Lucie, chtěla bys ještě něco dodat k Tvým začátkům ?  Nevynechala jsem něco pro Tebe  podstatného?

Ne.

 

Vyprávěla jsi, že jsi nějakou dobu před mateřstvím  žila zde v českém ašramu. V čem a jak Tě to ovlivnilo? Šlo to skloubit s běžným životem nebo to bylo  zvláštní období, kdy jsi byla jen sama pro sebe?

Žila jsem v Dhama Viháře-Centru Theravádového Buddhismu ve Veselíčku u Žďáru nad Sázavou. Ovlivnilo to hodně můj vnitřní řád. Vstávalo se brzy ráno a meditovalo, pak byla snídaně a navazoval normální pracovní den, večer se zase meditovalo. Studovalo se mnoho původních textů a ve všem Vás podporovali lidé kolem.

 

Zaujalo mně, jak se připravuješ na klienta, který je objednán na terapii. Můžeš ve zkratce říct, jak terapie u Tebe probíhají?

Nejdříve se nacítím na to, co je aktuálně potřeba řešit. Každý reaguje a přijde si pro něco jiného. Pak si udělám rozbor podle Eduarda Bacha na to, jak to v mysli klienta chodí, co řeší a jaké výzvy ho právě trápí. Když přijde, následuje diagnostika podle TČM a kraniosakrální terapie spolu s technikou časových mostů. Na závěr mluvíme o tom, co je třeba změnit, meditujeme, kontrolujeme dech a člověk odchází s několika domácími úkoly. Jako ve škole. Život, to je ta nejlepší škola, jen ty učitele občas nechápeme. Nebo je nemáme rádi.

 

Technika časových mostů je Tvoje vlastní metoda. Můžeš ji  čtenářům vysvětlit?  Pro koho je vhodná?

Je vhodná pro lidi s myslí „Ferrari“, to znamená, že mají silnou mysl a dobrou vizualizaci. Budeš se možná divit, ale takových lidí s velkou mírou svobodné vůle a schopností tvořit je docela dost.

Po kraniosakrálním protokolu je tělo hluboce uvolněno a mnoho zasunutých zpráv se šíří po fascii. Technika časových mostů pracuje tak, že si samo tělo řekne, kam se máme jít podívat. Je tam záměr, najít kořen toho, kde náš návyk, např. role oběti, začal. Výhodou této techniky je, že se stačí napojit do pocitů spojených s kořenovými okamžiky a mít jasný záměr, že to už můžeme pustit, že už to není podstatné. Rozpojíme propojku a doslova přítomnost učiní ten zázrak. Tělo a jeho okruhy vnímání jsou úžasně sensitivní k tomu, pro co se vědomě rozhodneme. Funguje zde „já nečiním ,ale ono je činěno“, je to milost pouštět, nechávat jít, uvědomit si, že už nepotřebujeme tento model. Tato technika posouvá život člověka do přítomného okamžiku. Hra na učení je už zastaralá, všechno směřuje k rozpoznání pravé podstaty člověka, pro tu už neexistuje vývoj. Je to stále přítomno, jen tomu nevěnujeme pozornost, je čas si vzpomenout a pročistit časovými mosty cestu k pravdě o sobě a světu. Přijde uvolnění, klid a jistota, že vše, co se děje, je v pořádku.

 

Kromě terapeutické práce jsi i lektorka. Můžeš přiblížit, které kurzy pořádáš a pro koho?

Kurzy jsou určeny pro širokou veřejnost, ale i pro kvalifikované rehabilitační pracovnice. Dělám kurzy kraniosakrální terapie a také kurzy sebepoznání. Okruhy sebevnímání či práci s pěti elementy po vzoru starých taoistů. Novinkou je kurz „Veď mě ve tmě“ zaměřený na ty, kteří by rádi měli zkušenost s terapií tmou a chtějí před tím poznat, jak mysl funguje a jak nejlépe využít čas ve tmě ke svému sebepoznání.

 

Jednou z Tvých aktivit je i koučink v rodinných firmách. Projekt se nazývá  Šťastná firma. Můžeš k tomu něco sdělit?

Šťastná firma je můj projekt, který je zaměřen na koučink ve firmách. V tuto chvíli pracuji nejvíce v  malých, nejčastěji rodinných firmách, které mají skutečný zájem na celkovém zdraví  svých zaměstnanců.  Učím jejich zaměstnance pracovat se sebou, se svojí myslí,  být v přítomném okamžiku a naučit se být pevný ve svém středu, abych zvládal v klidu i náročné stresové situace. Vrátit se ke své přirozenosti a využít maximálně svůj potenciál  pro sebe a svoji firmu. Kromě toho nabízím i  testování  vhodných potravin, které na můj organismus působí dobře a mohu nabídnout i mentální a fyzické techniky na míru každému  zaměstnanci.

Projekt si žije svým životem a nyní dokončujeme CD, určené pro každodenní práci s myslí. Co je zajímavé, je nejen osobní kontakt, ale i práce s e-mailovými úkoly a CD. Nakonec však dojdeme k tomu nejdůležitějšímu a to je nejdříve pochopit, čím vším nejsme a orientovat se na to,  čím jsme. Pro to nádherné neexistuje vývoj, nedá se nějak pojmenovat, ale když to zažijete, už na to nikdy nezapomenete.

 

Srí Lanka je  pro Tebe srdeční záležitostí. Jak bys charakterizovala  tuto zemi?

 Energeticky velice silná země. S Máriem Kubcem jsme se shodli, že je to stejné jako v Peru.

 

Co plánuješ nového v tomto  a příštím roce?

 Tmu. Všechny naše síly se nyní obrací k budování terapie tmou. Bude to dům na stromě. Od září by měla terapie už fungovat.  Prostory pro tuto terapii se nacházejí na  nádherné  adrese Do Nového,  je to na Bílém Předměstí u řeky v Pardubicích.

 

Nějaké moudro na závěr?

Rozpusťte se do světla, hledejte pozorovatele a už nikdy nebudete sami a smutní, ale poslání a klid prostoupí vším, co děláte.

 

Více o Lucii Uhlířové zdeProfil Lucie Uhlířové,  https://uhlirovalucie.wordpress.com/.


Přidat komentář

Vaše jméno:

E-mail:

Opište prosím kontrolní kód:
 

Text komentáře:

Přidat komentář