PrůvodciZdravím.cz

Hledání pradávných kořenů - 66.Minerva

2. 9. 2018 | 1151 shlédnutí | admin
Hledání pradávných kořenů - 66.Minerva

Proč se tak často cítíme vykořenění? Inu proto, že, že zapomínáme na své kořeny. Zatímco naši dávní prapředci žili v souladu s přírodou, jejími silami, rytmy a uměli využívat jejího bohatství, my jsme tyto znalosti dávno ztratili, a důsledkem jsou nemoci těla i duše. Proto budeme na zářijovém Minervafestu pátrat po našich kořenech, a to především v prehistorii dvou národů, jejichž DNA tvoří největší část té naší – Keltů a Slovanů.

Tomáš Sychra, zasvěcený druid BOI EC představí keltskou magii a seznámí vás s praktikami druidského obřadnictví, zatímco Magdalena Floriánová objasní princip Keltského kola roku coby poznání magie Země a věštby z tajemství přírody v čase rovnodenností a slunovratů. Součástí MINERVAFESTU bude i krátký očistný obřad pro všechny účastníky výstavy a možnost požehnání zasvěceným druidem BOI EC. Zájemci si mohou vyrobit osobní a ochranné amulety.
Zároveň však bude na Minervafestu probíhat samostatný program zaměřený na kořeny slovanské. V sérii přednášek a workshopů poznáte mytologii a magii starých Slovanů, proniknete do tajů jejich přírodní medicíny nebo si vyzkoušíte původní řemesla.

Kromě toho však na vás čeká řada dalších zajímavých přednášek a workshopů:
Konec bolestí zad a krční páteře – proč máme v této oblasti potíže, se dozvíte na přednášce a následovat bude workshop s cvičením.
To nejzajímavější ze světa magie – Podstata středověkých čarodějnických procesů, vědci jako čarodějové, magické jevy v každodenním životě, práce s energiemi v podání JUDr. Jitky Lenkové.
Čínská astrologie – koluje o ní spousta mystifikací. Přitom jde o mocný a přínosný nástroj. Představí vám ho Petr Veselý.
Myšitida a další digitální nemoci – tabletové rameno nebo mobilový loket a palec. Jak lze předcházet nemocem digitálního věku poradí Libor Bednařík.
Mýty a fakta o Feng Shui – jak funguje a co nám může přinést? A jaké mýty o něm vytvořilo New Age? To vám prozradí Jaroslav Jarosurabbu Vydržel.
Celý program bude na www.minervazdravi.com

 

minerva

 

V rámci festivalu MINERVY (8. – 9. 9. 2018) v Praze
připravujeme Slovanský den

66. MinervaFEST
Michnův palác, Újezd 450/40, Praha 1 – Malá Strana
Posluchárna č. 3, / 50 Kč za přednášku


Hlavní témata Slovanského dne, sobota 8.září 2018:

Návrat ke kořenům – Starověké symboly a rituály – Obnova Slovanství v dnešní době – Slovanské Občiny – Slovanský světonázor – Staroslovienská Bukvice a význam jazyka

 

Program Slovanského dne:

 

10:00 hod.: Julia Holíková – Slovanské svátky, zasvěcení a chorovody
Původní slovanské svátky vycházely z poznání vesmírných a přírodních sil, na které se vědomý člověk dokázal napojovat. Podobnou moudrost obsahovaly zasvěcení dospělých lidí a dětí, které odpovídaly ukončení vývoje dané etapy života a postoupení do další.
11:30 hod.: Petr Šteflíček – Globální oteplování
Přednáší Mgr. Petr Šteflíček, přírodovědec, cestovatel. V přednášce popisuje osobní zkušennosti z této cesty, očitá svědectví ze setkání s duchem Altaje a místními zvyky.
13:00 hod.: Vladan Kocián – Staroslovianská Bukvice – co nás spojuje s minulostí a jaké události nejspíš prošly úpravou
Původní obrazové písmo starých Slovanů a jeho původ. Bukvice otevírá vědomí, rozšiřuje schopnost chápání vědomí a s spojuje nás s Rodem.
14.30 hod.: Petr Synek – Slované v nás. Jaké máme šance pro reálný návrat k slovanským hodnotám?
Přednáška je sondou do reality ve srovnání s představami. Analýzou faktu se lze dopracovat k návodnému postupu při realizaci obrody společnosti, nebo k predikci formy a rozsahu její destrukce.
16:00 hod.: Zdeněk Chvojka – Sjednocení společnosti z pohledu Slovanství
Co hledat za slovním označením „JEDNOTA“, jaké jsou a byly její podoby v minulosti a dnes. „JEDNOTA“ z pohledu našich slovanských předků a Bohů. Kudy vede cesta ke skutečnému „SJEDNOCENÍ SPOLEČNOSTI“, kam nás má dovést a co přinést?
 

 


Přidat komentář

Vaše jméno:

E-mail:

Opište prosím kontrolní kód:
 

Text komentáře:

Přidat komentář